Witamy na nowej stronie, przepraszamy za utrudnienia związane z jej uzupełnianiem.
TYDZIEŃ BAJEK POLSKICH
TYDZIEŃ BAJEK POLSKICH
Dzisiaj rozpoczęliśmy realizację projektu edukacyjnego „#TYDZIEŃBAJEKPOLSKICH
W pierwszym dniu poznaliśmy postać Reksia, który uczył nas pomocy na rzecz drugiej osoby. Dowiedzieliśmy się też, czym jest niepełnosprawność i szeroko rozumiana tolerancja .
Kolejnego dnia poznajemy Bolka i Lolka- bohaterów jednego z najpopularniejszych polskich seriali animowanych dla dzieci. Przedstawiają oni uniwersalne wartości, które nie przemijają. Bohaterowie stawiają czoła nowym wyzwaniom, rozwiązują zagadki, tłumaczą na dziecięcą logikę to, czego doświadczają. Bracia posiadają różne cechy osobowości, są indywidualistami, jednak potrafią mimo różnic współpracować i osiągnąć zamierzony cel.
Kolejny dzień projektu odkrywa przed nami przygody Misia Uszatka.
Każda historia niesie cenne przesłanie i uczy dzieci, jak powinny się zachować w różnych sytuacjach. Wartości prezentowane w bajkach są piękne i ponadczasowe. Miś Uszatek jest wspaniałym przyjacielem, na którym zawsze można polegać.
W czwartek poznajemy „Pomysłowego Dobromira – Mechaniczne Zamki „..To bajka o niezwykle uzdolnionym chłopcu. Dobromir swoją błyskotliwością, pomysłowością pomaga dziadkowi w pracach związanych z drobnymi naprawami domu .
Chłopiec obserwując otoczenie,wykorzystuje swoją nieograniczona wyobraźnię.Wymyśla niezliczone i najdziwniejsze urządzenia ,mające na celu usprawnienie i przyspieszenie prac .
Postawa Dobromira kształtuje u najmłodszych kreatywność, logiczne myślenie, dokładność jak również pokazuje iż dzięki nauce zawsze osiągniemy zamierzony cel.
W związku z przeprowadzaną ankietą pośród rodziców, w ostatnim dniu projektu poznajemy bajkę „Przygody Koziołka Matołka”🫏🫏.
Przedszkolaki dowiedziały się o niezwykłych podróżach i przygodach nieudolnego ale bardzo sympatycznego bohatera, którego celem wypraw jest zawsze miasto Pacanów.
Na zakończenie odbyło się również mianowanie dzieci na znawców bajek polskich za pomocą „Zaczarowanego Ołówka „. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom za uczestnictwo w projekcie.
Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie